Turbosprężarki

Profesjonalna regeneracja turbosprężarek

Turbosprężarki

Turbosprężarki

Regeneracją turbosprężarek silników benzynowych i diesla zajmujemy się od kilku lat. Wykonując usługę stawiamy na jakość. Zdobyte doświadczenie pozwala nam na fachową ocenę i wybór najlepszych części do wykonania napraw. Dysponujemy wysokiej klasy wyważarką pozwalającą przeprowadzić profesjonalną regenerację turbosprężarki.

Trwałość regenerowanej turbosprężarki uzależniona jest od kondycji silnika oraz sposobu jej montażu. Przed montażem nowej bądź zregenerowanej turbiny weryfikujemy wszystkie możliwe przyczyny  powstania wcześniejszej usterki

UWAGA! Tylko czysty montaż z zachowaniem technologii montażu gwarantuje poprawną pracę podzespołu.

Instrukcja prawidłowej wymiany turbosprężarki

garret_holset_k_k_k_ihi

 

 

Filtr cząsteczek stałych DPF GPE FAP jest montowany w układach wydechowych silnika diesla i benzyny od 1980 roku, oczyszczają gazy spalinowe od popiołu i sadzy, zmniejszają emisję cząstek stałych NOX do atmosfery. Wydajność filtra od 85% do 100% oznacza, że do atmosfery nie dostaje się więcej niż 15% związków cząsteczek stałych.

Należy dbać o jakość filtra. Dzisiejsza technologia pozwala wyczyścić filtr w 99%. Dzięki temu będzie spełniał normy obowiązujące w Polsce.

Zbyt częste zanieczyszczenie filtra popiołem, sadzą czy olejem może być spowodowane nadmiernym zużyciem silnika, zużyciem turbosprężarki, uszkodzonymi wtryskiwaczami, krótkimi przebiegami samochodu. W obecnej dobie pojazdy benzynowe czy diesel mają takie same problemy, w obu przypadkach stosowane są filtry.

Specjalizujemy się w diagnozie i naprawach systemów zasilania silników wysokoprężnych w samochodach osobowych, dostawczych, ciężarowych i dedykowanych do odpowiednich zadań. Naprawiamy pompy rzędowe i rozdzielaczowe zarówno z regulatorami mechanicznymi jak i EDC.

Dzięki najnowocześniejszemu wyposażeniu technicznemu oferujemy klientom możliwość naprawy wszelkich systemów dieslowskich w tym pomp VP 29/30 i VP 44.

Pompy wtryskowe

Pompy wtryskowe

Bogate zaplecze techniczne umożliwia wykonanie napraw głównych silników i głowic. W przypadku naprawy głowicy obowiązkowo sprawdzamy szczelność co eliminuje ryzyko wystąpienia ukrytych pęknięć. Szlify płaszczyzny głowicy wykonujemy za pomocą profesjonalnej szlifierki z udziałem chłodziwa eliminując ryzyko powstania naprężeń.

Remonty silników i głowic

Remonty silników i głowic

Naprawy główne silników wykonywane są z udziałem markowych podzespołów, których jakość została potwierdzona długoletnią praktyką stosowania.

UWAGA! Każda naprawa jest objęta gwarancją i ubezpieczeniem.

Chip Tuning

Bezpieczny, przynoszący oszczędności, bez ryzyka.

Wykonujemy Chip Tuning samochodów osobowych i ciężarowych, maszyn budowlanych oraz rolniczych. Dysponujemy najnowszymi interfejsami takimi jak: KESSv2 oraz K-TAG. Przed wykonaniem modyfikacji ECU jesteśmy w stanie ocenić sprawność turbiny oraz wtrysków. Taka procedura zapewnia bezpieczeństwo całej operacji. Wszystkie testy wykonywane są na profesjonalnych urządzeniach znajdujących się w posiadaniu naszej firmy.

K-TAG

K-TAG

KESSv2

KESSv2


UWAGA! Preferujemy bezpieczne modyfikacje. Zakres zmian to 20 do 30% mocy.

Naprawa pompowtrysków, pomp PLD jest wykonywana z reguły na oryginalnych częściach. W przypadku braku oryginalnych części wykonujemy naprawy korzystając z najlepszej jakości zamienników.
pompowtryski_pompy_pld
Każda naprawa poprzedzona jest weryfikacją części w celu optymalizacji kosztów naprawy. Naprawa musi być wykonana zgodnie z normami producenta, które są potwierdzone ze stołu pomiarowego.

UWAGA! Tylko czysty montaż z zachowaniem kontroli jakości paliwa oraz wymianą niezbędnych filtrów gwarantuje poprawną pracę podzespołu.

///////POBIERZ INSTRUKCJĘ PRAWIDŁOWEGO MONTAŻU ////////
bosch_vdo_delphi

Zajmujemy się naprawą wtrysków Common Rail z użyciem profesjonalnych urządzeń firm Bosch i Ditex. Dzięki tak zaawansowanych technicznie urządzeniom naprawiane wtrski osiągają parametry fabrycznych. Każda naprawa potwierdzona jest odpowiednimi wydrukami z maszyn.

W przypadku mniejszych uszkodzeń spowodowanych zabrudzeniami z powodzeniem wykorzystujemy zaawansowane środki chemiczne pozwalające zredukować koszty napraw do minimum. Środki mogą być z powodzeniem stosowane bez demontażu podzespołów.

delphi_stanadyne_bosch_vdo_denso

Demontaż wtrysków

W szczególności tych zapieczonych


Świadczymy usługi w zakresie demontażu zapieczonych wtrysków. W 80% usługa wykonywana jest na silniku bez konieczności jego demontażu. Demontaż odbywa się przy użyciu specjalistycznych urządzeń. Eliminujemy w ten sposób niepotrzebne uszkodzenia głowicy silnika. Nie w każdym przypadku uda się uratować demontowany wtrysk w całości.

Zapieczony wtrysk

Zapieczony wtrysk

Wtrysk w trakcie demontażu

Wtrysk w trakcie demontażu

Uszkodzenia gniazda i mocowania wtrysku

Uszkodzenia gniazda i mocowania wtrysku


Gwarantujemy brak uszkodzeń głowicy oraz pokrywy zaworów.

Serwisujemy układy klimatyzacji wszystkich marek samochodów osobowych, ciężarowych, autobusów oraz maszyn budowlanych i rolniczych. Wykonując przegląd korzystamy z urządzenia VALEO wyposażonego w bardzo wydajną pompę podciśnienia.

Serwis klimatyzacji

Serwis klimatyzacji

Naprawa klimatyzacji wbrew pozorom nie jest prostą usługą jak uzupełnienie czynnika i odgrzybianie. Przed wykonaniem w/w czynności jest wskazane dokładne zdiagnozowanie całego układu klimatyzacji. Nie da się wykonać pełnego serwisu za pomocą urządzenia do napełniania klimatyzacji. Tylko pełna kontrola szczelności układu takimi urządzeniami jak nasze pozwala na uniknięcie rozczarowań.

Nie świadczymy usług „dopełniania, dobijania, uzupełniania” układu. Obsługa w naszym serwisie wykonywana jest TYLKO zgodnie z technologią pełnego serwisu.

Diagnostyka komputerowa

Nasz serwis dysponuje nowoczesnymi i profesjonalnymi urządzeniami diagnostycznymi. Korzystamy z takich samych narzędzi jak stacje ASSO.

Dodatkowo wzbogaciliśmy warsztat w urządzenia BOSCH oraz ALTEST wspierające diagnostykę pojazdów ciężarowych oraz ciągników rolniczych. „Suche” dane pobrane z testera nie zapewnią prawidłowej diagnozy. Wieloletnie doświadczenie oraz interpretacja wyników w kontekście konkretnej naprawy gwarantuje sukces.

UWAGA! Żaden tester nie naprawi samodzielnie uszkodzenia. Jest on tylko „pomocnikiem” mechanika.

Gwarancją objęte są wszystkie naprawy wykonywane przez nasz warsztat w zakresie wykonanych prac oraz użytych części. Wszelkiego rodzaju kwestie sporne rozpatrywane są zawsze na terenie serwisu i w obecności klienta lub na życzenie nie zależnego rzeczoznawcy. Przy pierwszej wizycie wydawane są książki pojazdu zawierające pełne historie napraw oraz warunki gwarancji.ksiazka_serwisowa

Cennik usług

Poniżej przedstawiamy przykładowe ceny usług świadczonych przez nasz warsztat.
Nazwa usługi Samochód osobowy
Diagnostyka komputerowa od 40PLN
Naprawa i wymiana rozrządu od 180PLN
Naprawa i wymiana sprzęgła – tarcza, docisk, łożysko od 300PLN
Podstawowy przegląd samochodu od 50PLN
Rozszerzony przegląd samochodu od 100PLN
Wymiana akumulatora w samochodzie od 10PLN
Wymiana amortyzatorów oś tylna ( komplet ) od 100PLN
Wymiana filtra kabinowego w samochodzie od 60PLN
Wymiana filtra paliwa w samochodzie od 20PLN
Wymiana filtra powietrza od 20PLN
Wymiana klocków hamulcowych przód ( komplet ) od 50PLN
Wymiana oleju silnikowego w samochodzie od 40PLN
Wymiana tarcz hamulcowych przód ( komplet ) od 100PLN
Odgrzybianie klimatyzacji samochodowej od 80PLN

Cennik nie stanowi oferty handlowej wg art. 66 par. 1 Kodeksu Cywilnego i jest publikowany tylko w celach informacyjnych. Podane ceny mogą ulec zmianie. Zastrzegamy sobie prawo do zmian.W celu uzyskania ostatecznej ceny za wybraną usługę prosimy o kontakt.

Klienci, którzy polecą oraz polubią nasz profil w serwisie Facebook mogą skorzystać z bezpłatnego podłączenia do komputera diagnostycznego. Usługa obejmuje odczyt usterek w pojeździe.
facebook